Menu
Tablet menu

Ako bolo na Prague Food Festivale (alebo ako som jedla cvrčka)

Prague Food Festival som mala vysnívaný už roky, no až teraz som sa odhodlala ísť tam. Nakoniec sa mi návštevu fesťáku podarilo spojiť aj s koncertom Rammsteinu a totálne epickým výletom na chatu v Úplavech. Ale tento článok je o festivale a ja mám strašne veľa fotiek, ktoré vám chcem ukázať. 

V prvom rade: Musím pochváliť organizáciu. Taniere boli porcelánové, poháre sklenené a toitoiky čisté. Príbory síce plastové, ale to mi ani trošku neprekážalo. Jediná nahovno vec bola slnko, ktoré mi spôsobilo brutálnu spáleninu na jednom pleci. Festival bol na Vyšehtrade. Podľa mapky sa areál zdá veľký, no nie je to úplne tak. Sú tam stromy a trávnaté plochy takže sa dá schovať pred slnkom. Teda okrem doby, ktorú strávite čakaním v rade. Tam sa neschováte a dopadnete ako ja.

 

Tak poďme teda na to jedlo. Ochutnala som slimáky a moja kamarátka si kúpila slaninový džem. Ten som musela ochutnať aj ja, proste. Ona za to ochutnala slimáka, tenkrát poprvé.

Takže ďalej. Chceli sme v prvom rade ochutnať niečo, čo bežne nejeme. Mali sme grandy a neváhali ich použiť. Tak sa stalo, že sme si vystáli fakt dlhý rad (a na slnku!!) k stánku Aureole. Kúpili sme si degustačné menu a takto to vyzeralo.

Toto je bravčové mäsko, mimochodom, neuveriteľne dobré. Bravčové nie je moje obľúbené mäso, ale toto sme jedli obe aj s Lenku, ktorá bravčo neje vôbec, lebo jej nechutí. No mňam.

Hej, to na tej karamelovej placke je cvrček. Je tam naschvál, vyprážaný. Keby mi niečo také vletelo do izby, urobila by som paniku o rozmeroch výbuchu atómovej bomby. Takto na tanieri to bolo neškodné a verte či nie, zjedla som to. Chutí to skoro ako zemiakový čips. Okej, ale jeden stačil. Mám to za sebou, fajka urobená, time to move on.

Pôvodne som chcela ísť na PPF sama, ale nakoniec som bola rada, že sme šli až v trojici. Aspoň som nemusela všetko jesť iba ja. Takže v ďalšej zastávke, Kobe restaurant, sme sa nemuseli rozhodovať. Dali sme si jednoducho všetko. Toto je moje, je to hovädzí krk pripavený sous-vide a na grile. Podávaný s kelom s hrozienkami a cesnakovou žemličkou. Mňamózna vec. 

Miniburger z KOBE. Burgery majú fakt kdekade, ale toto je proste Kobe. Kto pozná, vie. Mäsko bolo naozaj jemnučké ako kúsok masla.

Sushi z Kobe. Tiež vynikajúce.

Inak, mali sme tam aj fakt, fakt dobré drinky. Keby nebolo také teplo, minuli by sme na ne viac peňazí. Druhá kamoška dala v tomto bare ustricu. Ja ich milujem. Možno preto som ich na jednom evente neskôr zjedla asi 6 za večer. Doma to neskúšajte.

Na záver už sme chceli len tak minúť gastráče. Zastavila som sa pri stánku Angus Farm. Škoda, že mali veľký výber bravčového, no hovädzí len tataráčik. Tak som si ho kúpila.

Takže verdikt? Oplatí sa to. Ja len banujem že som tam nebola po všetky tri dni a tak trochu vynechala program. PPF je strašne v pohode akcia, je tam čisto, stále po vás zbierajú použité taniere a poháre. U nás sa stále topíme v plastových, čo je dosť škoda. Nielen že to robí zlý dojem, ale je to neekologické a je z toho bordel.

Viac fotečiek vám nahrám do albumu na Facebook. Keby ste sa chceli ešte kochať.

Ohodnoťte článok
(0 hlasov)

Zanechajte komentár

návrat hore

Foodspot na hladatrecepty.sk

Top kulinárske blogy
« Júl 2018 »
Po Ut St Št Pi So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Login or Register