Menu
Tablet menu

Guilty pleasures alebo shity, ktoré milujem Featured

Asi budem za totálneho kreténa. Na jednej strane chcem, aby sme si všetci kupovali lepšie jedlo, na druhej strane sa niekedy odbijem žrádlom, že ešte aj Jirka Babica by svoje jednoliate obočie pohŕdavo pozdvihol. 

Tak vás zoznámim s najväčšími hnusmi, ktoré by som si ako správny foodie nikdy nemala kúpiť, ale robím to. No a čo. Som tiež iba človek, ako hovorí Beyoncé. Vitajte v obludáriu.

 

1. Maťko, šunková pena

Toto by nemal jesť nikto, už vôbec nie deti. Ale niekedy je Maťko namazaný na ryžovom keksíku to jediné, čo si človek po spackanom dni zaslúži. Je to niečo ako ekvivalent bičovania. Človek by tým aj opovrhoval, keby to nebolo tak super. Maťko nemá grády, má mdlú chuť a väčšinu jeho zloženia tvorí vývar. Napriek tomu si ho občas kupujem, pretože umožňuje mojim chuťovým bunkám odpočinúť si od všetkých chutí. Niekedy sa človek musí chytiť dna, aby vedel oceniť vrchol.

2. Samotné cestoviny

Na tieto účely sú najlepšie písmenká, slovenská ryža, alebo tarhoňa. V čase núdze špagety. Ale žiadne vrtuľky ani penne. Nemali by ani byť špeci, čerstvé alebo z tvrdej pšenice. Tesco Value je tá správna voľba. Uvarím ich v osolenej vode a prelejem trochou oleja. Z klasického raciolu som urobila upgrade na panenský slnečnicový. Neznamená to však, že je z toho razom lepšie jedlo. Nie je, ale pomáha to na orgiami zničený žalúdok. Občas prídu dni, keď potrebuješ lepok.

Ale čestne prisahám, že by som nikdy, opakujem- nikdy nezjedla špagety so syrom a kečupom.

3. Čína

Niekedy je nálada na samotné cestoviny. Keď nie, tak čína. Po opici nie je nič lepšie, ako tanier mastnej a glutamanom napakovanej číny. Trust me. Glutaman sodný a nejaké dobré smážo. Kombo smrti, ale ruku na srdce- za tie prachy je to proste fajn. Pokiaľ to nejete každý deň, nič sa nedeje. Niekedy má človek chuť na vegan wrap, niekedy na plný válov.

4. Vifonka

Teraz už ani nie, ale v čase vysokej školy bola vifonka úplne na vrchole stravovacej pyramídy. Zažil to každý. Nakúpilo sa pitie a potom neostalo na jedlo. Jedli sme v lepšom prípade pečené zemiaky, v tom horšom vifonku. Je to hnusné, slané, nezdravé, je v tom Satan a Usáma Bin Ládin, ale spája sa so spomienkami a to je na vifonke úžasné.

5. Dopekané bagety

Pečivo, ktoré najskôr prešlo pecou, potom mrazničkou a potom znova pecou by mal byť hnus hnusný škaredý fialový. Však aj je. ALE má neutrálnu chuť, resp. žiadnu a ja si k voňavému/smradľavému francúzskemu syru neviem predstaviť nič lepšie. Nemám rada, keď chuť syra ruší chuť dobrého chleba. Dobré s dobrým nie je dobré.

Ohodnoťte článok
(2 hlasov)

Zanechajte komentár

návrat hore

Foodspot na hladatrecepty.sk

Top kulinárske blogy
« Júl 2018 »
Po Ut St Št Pi So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Login or Register