Menu
Tablet menu

2015 wishlist alebo na predsavzatia nikdy nie je neskoro Featured

Čím viac varím a čím viac kuchárov stretávam, tým viac sa dozvedám, koľko toho ešte neviem. Objavila som Ameriku, obviously, ale je to proste tak. Keď sa chce človek zlepšovať, nestačí mu ba exprimentovať, musí najmä sledovať kolegov/konkurenciu, odkukávať fóriky a sledovať trendy. Kedysi som si v kuchyni vystačila s jedným hrncom, plechom, varechou a fľašou od vína, ktorou som vaľkala cesto. Ale ako sa vraví, s jedlom rastie chuť a tak vo svojej kuchyni hromadím čoraz viac vychytávok. Tieto by mohli a mali do mojej kuchyne pribudnúť. Teda aspoň by som si to želala.

1. NutriBullet

Nie som expert na zdravú výživu a naozaj sa mi nechce dávať 800 eur za vitamix. Akože ozaj. Toto udělátko sa však dá bez problémov kúpiť aj u nás (predáva ho firma Delimano, google vám povie, kde) a stojí sympatické kilečko. V akcii som ho videla u Moniky Brýdovej a musím uznať, že môj kútrik značky Tesco Value takto mixovať nevie. A to sa tu nebavíme len o smoothies (ktoré mám naozaj rada), ale aj o múkach a rastlinných mliekach, ktoré tiež prudko môžem. A chcem si ich vyrobiť doma, no nedá sa.

2. 30 minút v kuchyni

Asi ma v komentároch ukameňujete, ale v knižnici nemám žiadnu Jamieho knihu. Čo je na počudovanie, pretože tento pánko je pre mňa studňou inšpirácie číslo jeden. Ak mi dochádzajú nápady, idem na jeho stránky a niečo už príde. Knižku preto chcem viacmenej do zbierky.

3. KitchenAid

Absolútny must-have, má ho každý, od Kocáka po Nigellu. Nie je to náhoda. KitchenAid má silný motor, mnoho nástavcov a používa sa aj v profi kuchyniach. A nebudeme si klamať, je to nádherný stroj. Ak sa pošťastí, chcela by som si ešte v tomto desaťročí zaobstarať vlastné bývanie s kuchyňou snov. Úplne to vídim, minimalistickú linku, nad ňou nejaký hustý luxusný luster a na čiernej pracovnej doske (super podklad pre fotky) zaparkovaný tento famózny chrómový KitchenAid. A Gabo nech si ten zelený nechá.

4. Challenge: Upiecť poschodovú tortu

Hoci ma okolie za pečenie vždy pochváli, ja nikdy spokojná nie som. Ide totiž o to, že pokiaľ sa na to človek nepozerá, sú to tie najlepšie koláče na svete. Mojou slabinou je však vzhľad. Asi nemám talent alebo čo. V každom prípade, jeden nešťastník obdrží na svoje narodeniny tortu s dvomi poschodiami. Ešte neviem, kto to bude, ale pravdepodobne jeden z mojich rodičov. Tak im treba.

Ohodnoťte článok
(0 hlasov)

1 komentár

  • adka

    ak môžem poradiť, skús od jamieho inú knihu: "save with jamie", nešťastne preloženú ako "vařte chytře jako jamie". mám takmer všetky jeho knihy, aj tebou vytipovanú 30 minút v kuchyni - nie je zlá, ale tejto najnovšej sa nevyrovná nič. tá kniha je jednoducho úžasná, vlastním cca. 50 kuchárskych kníh, ale zo žiadnej som som nechcela uvariť toľko receptov, ako z tejto...

    Report
    napísal adka Comment Link

Zanechajte komentár

návrat hore

Foodspot na hladatrecepty.sk

Top kulinárske blogy
« Júl 2018 »
Po Ut St Št Pi So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Login or Register