Menu
Tablet menu

Najvác koláč Featured

Prisahám, že tento koláčik zvládne upiecť aj tá najľavejšia gazdiná aj negazdiná (hoci teraz mám na mysli manuálnu zručnosť, a nie politickú orientáciu. Predsalen, aj pečenie koláča vyžaduje akú- takú inteligenciu, čo pri ľavobočení nie je častý jav.) Potrebujete iba kyslé ovocie a kúpené lístkové cesto. Ostatné sa doma nájde. A verte mi, získate si ním aj toho najväčšieho odporcu koláčov.

Potrebujeme (na 26cm tortovú formu):

pol balenia lístkového cesta (250g)
1 kyslú smotanu
vajce
lyžicu múky
cukor podľa chuti
ovocie (marhule, jahody, kiwi, ríbezle, čučoriedky, whatever...) pokojne aj zmes
práškový cukor na ozdobu

Ak použijeme jednu smotanu, jedno vajco a jednu lyžicu múky, koláč bude nižší, ako sa to stalo v mojom prípade. Po upečení si sami odhadnete, koľko smotany a cesta zhltne váš plech, či forma a aká výška vám chutí najviac.
Lístkové cesto vyvaľkáme a vystelieme ním formu. Urobíme aj cca 2 cm vysoký okraj, ktorý potom prehneme cez plnku. Formu nevymazávam, cesto samo osebe je mastné a nechytá sa. Vymiešame si plnku, teda smotanu, vajcia, múku a cukor podľa chuti, odporúčam čo najviac, ak máme kyslejšie ovocie. Plnku vylejeme na cesto, vyrovnáme a navrch naukladáme ovocie. Mám vyskúšané marhule, kiwi, slivky aj ríbezle a vždy to bolo super. Môžeme posypať vanilkovým (nie vanilínovým) cukrom a dáme piecť do vyhriatej rúry. Nepýtaje sa ma, koľko stupňov, fakt neviem. Moja rúra buď ide, alebo nejde. Nejaká regulácia teploty sa u nás netrpí. Pečieme to dovtedy, kým sa plnka netrasie a cesto nie je prepečené.

Ohodnoťte článok
(1 hlas)

Zanechajte komentár

návrat hore

Foodspot na hladatrecepty.sk

Top kulinárske blogy
« Jún 2018 »
Po Ut St Št Pi So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Login or Register