Menu

Items filtered by date: apríl 2015 - Foodspot

Koštovačka v Max Inn

  • Publikované v kategórii Food blog

Nechala som sa podplatiť. Tak to bolo. Ale akože uznajte, ak vás kamarát pozve na svoju vlastnú degustačku, reklamu urobiť nielenže musíte, ale chcete! A zvlášť, keď je taká skvelá, ako tá Marekova.

Môj dobrý kamarát, kuchár Marek Ort totiž robí degustačné večere v hoteli Max Inn. Normálne varí v Redute, keby ste mali chuť. Ja som sa však po boku môjho kolegu (ktorého zneužívam, keď sa mám niekde objaviť. Díky, Bopko :)) vybrala do Max Inn. Večera bola v sobotu 25. apríla, ďalšie akcie, s iným menu budú 16. a 30. mája a na nich vás čaká párovanie jedla s čajom. Dobre ste si prečítali. Nie vínom, s čajom. Viac info na facebooku hotela. Odtiaľ sú aj niektoré fotky. Slabé svetlo môjmu foťáku nesvedčí a bolo mi trápne blikať s bleskom.

No ale poďme na tú sobotu. 

Čítať ďalej...

Tak trochu iná káva. Vylepšite si ju korením!

  • Publikované v kategórii Food blog

Pitie kávy je rituálom, bez ktorého si veľa ľudí nedokáže svoj deň predstaviť. Je symbolom ranného prebúdzania, udržovania energie behom dňa a relaxu vo voľnom čase.

Konzumácia kávy, objavovanie nových druhov a spôsobov prípravy je skrátka trendom súčasnosti. Na prípravu ranného moku nás môže inšpirovať i návšteva exotických krajov. Poďte s nami odhaliť tajomstvo koreniacich zmesí, ktoré dodajú vašej káve netradičnú chuť a arómu. Podľa vzoru obľúbených kuchárskych relácií k sebe pozvite svojich priateľov a usporiadajte im kávovú „session“, na ktorú len tak skoro nezabudnú.

Vyskúšajte napríklad kávu s príchuťou EXOTIC CHILLI

 

Čítať ďalej...

Načo chodiť do Vietnamu?

  • Publikované v kategórii Food blog

Lokalitu svojho bývalého pracoviska som doslova neznášala. Je to pre mňa hrozne ďaleko a vyberať sa tam z Ružnova bez auta je samovražda. Dlhá, pomalá a bolestivá samovražda. Ako podrezávať si žily príborovým nožíkom.

Ale o inom som chcela. Toto miesto malo jednu veľkú výhodu. Nobelovka je taký malý Vietnam. A neďaleko Dimitrovky je veľkoobchod s vietnamskými potravinami, kde na tajnáča varia polievku. Tradičné vietnamské Pho Bo. Je tu iba pár stolov s paličkami a lyžicami, spoločnosť vám robia regály s vietnamskými potravinami a náčiním a smrdí to tam ako v chovprodukte. Ale polievku majú famóznu. Iste, chuť nie je pre každého. Ale ak ste už vyskúšali, vrelo odporúčam. Načo chodiť do Vietnamu, keď Vietnam prišiel za nami?

Pho sa vám nikdy nepreje, dá sa jesť donekonečna a ani po niekoľých dňoch vám nejde hore krkom. Rozhodla som sa preto zohnať recept a uvariť si hovädzie pho doma. Veľmi dobré je však aj z kuracieho mäsa. tento recept možno nie je originálny, ale mne sa najviac osvedčil. Preto reklamácie neberiem.

Vietnamská polievka Pho Bo

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu cez RSS

Foodspot na hladatrecepty.sk

Top kulinárske blogy
« Apríl 2015 »
Po Ut St Št Pi So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Login or Register